Siirt’te yolda mahsur kalan aile için ekipler seferber oldu

Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı bir köyden merkezdeki devlet hastanesine gitmek isterken kar yüzünden kapanan yolda mahsur kalan 2 çocuklu aile, ekiplerin yoğun çabalarıyla hastaneye ulaştırıldı.
Edinilen bilgilere göre, Şirvan’ın Binakır köyünde ikamet eden bir ailenin 5 ve 7 yaşlarındaki iki çocuğu rahatsızlandı. Bunun üzerine aile, çocukları Siirt Devlet Hastanesine ulaştırmak için araçla köyden ayrıldı. Aile, kısa süre sonra, kar nedeniyle kapanan yolda mahsur kaldı. Durumun 112 Acil Komuta Merkezine bildirilmesi üzerine harekete geçen ambulans da yolun kapalı olması nedeniyle aileye ulaşamayınca, İl Özel İdaresinden yardım istendi. Bölgeye gelen ekipler, yoğun bir çabayla yolu açtı. Ambulansa alınan aile Siirt Devlet Hastanesine ulaştırıldı.
Aynı saatlerde Şirvan ilçesine bağlı Karaca köyünden hasta almaya giden bir ambulans da yolda kaldı. İl Özel İdaresi ekipleri bu yolu da açarak, ambulansın hastaya ulaşmasını sağladı.

Bir önceki yazımız olan Siirt’te 90 köy yolu ulaşıma kapandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir