Siirt Eruh Kaymakamı Almanya Plakalı Makam Aracı Ile Geldi

Siirt Eruh Kaymakamı ve Eruh Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç, bugün Siirt Valiliğinde yapılan toplantıya Almanya plakalaı zırhlı araçla gelmesi dikkat çekti.

Eruh İlçesi Kaymakamı ve Belediye Başkanlığı’na kayyum olarak atanan Murtaza Dayanç, Siirt Valiliği’nde İçişleri Bakan Yardımcısı Sabahattin Öztürk’ün başkanlığında yapılan toplantıya, Almanya plakalı zırhlı araç ile geldiği görüldü.

DBP’li belediye başkanlığına kayyum olarak atanmasının ardından 12 Kasım 2016 günü Siirt Emniyet Müdürlüğü ekipleri düzenlediği terör operasyonunda, Kaymakam Dayanç’a suikast hazırlığında olduğu değerlendirilen şüphelinin de bulunduğu 18 kişi gözaltına alınmasının ardından Dayanç için güvenlik önlemleri artırılmıştı. Kaymakam Dayanç’ın bugün kullandığı Almanya plakalı makam aracı da güvenlik önlemleri kapsamında kullandığı bildirildi. Kanun Hükmünde Kararname ile Demokratik Bölgeler Partili Eruh Belediye Başkanı İdris Yıldırım’ın 11 Eylül 2016 günü görevine son verilerek yerine Kaymakam Murtaza Dayanç atanmıştı.

Bir önceki yazımız olan AK Parti İl Başkanı Çalapkulu’dan esnaf ziyareti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir