Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın

Halkın dik duruşu ve güvenlik güçlerin dirayetiyle terör örgütü mahallelerden temizlendi” dedi.

Siirt Belediyesince, Dumlupınar Mahallesi Kazım Karabekir Okulunda halk toplantısı düzenlendi. Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, yaklaşık 2,5 saat süren toplantıda mahalle sakinlerini tek tek dinledi, sorunlara hızlı ve kalıcı çözüm üretilmesi için birim amirlerine talimatını verdi. Toplantıda, kentsel dönüşüm, alt ve üst yapı çalışmaları temizlik ve ilaçlama gibi talepler dile getirildi. Başkan Taşkın, toplantıda bir vatandaşın, mahalledeki çocukların polis ve askere taş atarak yetiştirildiğini, polisin ev ziyaretleri yaparak bu ailelere ve çocukları ikna ederek bu intibayı kırılması gerektiği bir soruya, Ama çocuklarımız artık taş atmıyor. Çocuklarımız artık polis amcasının elinden oyuncağını gördüğünde selam veriyor, el sallıyor. Ben mahalle ziyaretlerinde karşılaşıyorum bu tabloyla. Bunlar bizim çocuklarımız, bunlara sahip çıkmamız lazım, çıkacağız. Bakın 15 Ocak tarihindeki o mübarek Cuma sabahı yapılan operasyon olmasaydı, halkımızın o duruşu olmasaydı bugün bu mahallelerimiz Sur’dan farksız olurdu. Sizin bilgileriniz olmasaydı, siz o gün o hainlere kapıyı kapatmasaydınız biz o operasyonda başarılı olamazdık. Bir kardeşimizi de şehit verdik, o şehidimizin hürmetine ve sizin hürmetinize bizi bölemeyecekler, kırdırtamayacaklar. Bize düşen de buraları bu mahallelerimizi mamur etmektir, bunu el birliğiyle başaracağız, biz sizin emrinizdeyiz dedi.

Programa katılan bir vatandaş ise ilk kez bir belediye başkanının halkın ayağına gelerek sorunlarını dinlediğine tanık olduklarını belirterek, başkan Taşkın şahsında tüm çalışanlara teşekkür etti. Başkan Taşkın program sonunda da sorunlarını ferdi anlatan vatandaşları dinledi, yaşlı bir kadının elini öperek, torununa iş talebini değerlendireceğini söyledi. Etkinlikte katılanlara meyve suyu ikam edildi, çocuklara da oyuncaklar dağıtıldı.

Bir önceki yazımız olan Engelli gençten valiye "Beni evlendir artık" talebi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir