Engelli gençten ‘evet’ kampanyası

Siirt’te referandum için “evet” kampanyası başlatan sosyal medya uzmanı engelli genç, sosyal medya üzerinden milyonlara ulaşmayı hedeflediğini belirtti.
Siirt’te 10 yıl önce geçirdiği kaza sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olan sosyal medya uzmanı Barış Amcalar, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “meydanlara inin” çağrısını sosyal medya üzerinden kısa sürede yüz binlerce insana ulaştırmıştı. Amcalar, “Dolarınızı bozdurun” kampanyasına da destek vermişti. Şimdi de referandum için “Türkiye için, çocuklarımızın geleceği için evet diyoruz” sloganıyla bireysel kampanya başlatan Amcalar’ın hedefi sosyal medya üzerinden milyonlarca kişiye ulaşmak.
Türkiye’nin gündeminde olan referandumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermek için vatandaşlara ulaşmaya çalıştığını belirten Amcalar, “Referandumda neden ‘evet’ dememiz gerektiğini anlatacağız. Çünkü 1982 anayasası darbeci bir anayasadır, Biz daha güçlü bir Türkiye için ve çocuklarımızın geleceği için ‘evet’ diyoruz ve ‘Neden evet?’ denilmesi gerektiğini de anlatıyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Siirt Eruh Kaymakamı Almanya Plakalı Makam Aracı Ile Geldi başlıklı makalemizde Almanya, Aracı ve Demokratik Bölgeler Partisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir