Bölgenin en modern ve havalı çocuk parkı Siirt’te yapılıyor

8.5 dönüm alan üzerinde iki bölümden oluşacak parkın birinci bölümde Türk masal kahramanlarının rölyef ve heykellerinden oluşan canlandırmalar, ikinci bölümde ise çocuk oyun alanları, suni küçük gölet, dinlenme, kafeterya ve halı sahadan oluşacak. Doğal yaşama katkı sunması amacıyla çok sayıda küçük ve yetişkin süs bitki ve ağaç ekilecek. Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, kent merkezinde bulunan parkların yenilenmesi için alınan çocuk oyun gruplarının yer aldığı Kızlar Tepesi’nde incelemede bulundu. Gazetecilere açıklamada bulunan Taşkın, daha yaşanılır bir kent için tüm imkanlarının seferber edildiğini, bilhassa kardeş belediye olan Şahinbey Belediyesi’nin desteğiyle Kızlar Tepesi’nin yeniden tasarlanarak mesire alanı ve park olarak düzenleneceğini söyledi. Taşkın, Kızlar Tepesi’nin hemen yanında tahmini 8.5 dönüm alan üzerinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bir benzeri bulunmayan, içinde Türk masal kahramanlarının olduğu en modern ve havalı çocuk parkının önümüzdeki ay proje yapım çalışmalarına başlanacağını söyledi. Taşkın, Bugün itibariyle mevcut 15 parkta yenileme çalışmalarını yapıyoruz. Tüm parklara uygun oyun grupları, kamelyaları yeniliyoruz. 3 ekip halinde, firmalar burada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümde plan ve krokilerini gördüğünüz bu çalışma kızlar tepesi parkında, bölgemizde Doğu ve Güneydoğu’da bir benzeri olmayan çocuk dünyası parkı çalışmalarında sona geldik. İnşallah bu ay sonunda ihalesi tamamlanacak ve tamamen temsili çizimleri bulunan oyun grupları yer alacak. Desteklerinden dolayı Şahinbey Belediyesi’ne teşekkür ediyorum dedi.

Başkan Taşkın ayrıca, periyodik belediye hizmetlerinin yanı sıra tespit edilecek alanlarda halı saha, tenis kortu ve basketbol sahası için de çalışma yürütüldüğünü söyledi.

Bir önceki yazımız olan STSO’ya akredite sertifikası verildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir